27.12.2008. / 13:17

Autor: Ivana Zobenica

Zadnja četvrtina donijela pobijedu Miamiju

Sinoćnja je utakmica između Miami Heata i Chicago Bullsa bila prvi međusobni susret prva dva picka ovogodišnjeg NBA drafta, Bullsova Derricka Rosea i Michaela Beasleyja iz Heata

Daequan Cook s tri je trice na početku zadnje četvrtine stvorio prednost koju Bullsi nisu mogli stićiDaequan Cook s tri je trice na početku zadnje četvrtine stvorio prednost koju Bullsi nisu mogli stićiEkipa Miami Heata sinoć je pred domaćom publikom, predvođena Dwyaneom Wadeom sa 28 postignutih poena, savladala Chicago Bullse rezultatom 90:77.

Utakmica je bila izjednačena, no u zadnjoj četvrtini u samo tri minute Daequan Cook tri puta uspješno šutira za tri poena te Miamiju donosi prednost koju Bullsi nisu mogli nadoknaditi. Chicago je u zadnjih sedam minuta utakmice ostvario samo četiri poena.

Ova utakmica zanimljiva je zbog toga što je to bio prvi međusobni susret prva dva picka ovogodišnjeg NBA drafta Bullsova Derricka Rosea i Michaela Beasleyja iz Heata. No, iako prvi pick Rose ima i bolje statistike (17,5 poena; 3,8 skokova; 6,1 asistencija), ovaj susret je pripao Beasleyiju (13,3 poena; 4,8 skoka; 0,9 asistencija) koji je sa 14 poena pomogao svom timu da nadigra Bullse.

Ipak, sudeći prema statistikama najbolji rookie sezone je Memphisov treći pick O. J. Mayo (19,2 p; 4,0 s; 2,9 a).

NBA: Miami na korak do naslova

Pobjedom protiv Oklahoma City Thundera u svojoj American Airlines Areni 104-98 u petoj utakmici finala doigravanja NBA lige, košarkaši Miami Heata… Više