17.12.2009. / 00:58

Euroliga: Veliki preokret i pobjeda Cibone

Košarkaši Cibone obavili su veliki posao u 8. kolu skupine A Eurolige, te su na domaćem parketu pobijedili turski Fenerbahçe 80-77

Marko Tomas postigao je 28 poena protiv FenerbahceaMarko Tomas postigao je 28 poena protiv FenerbahceaKošarkaši Cibone obavili su veliki posao u 8. kolu skupine A Eurolige, te su na domaćem parketu pobijedili turski Fenerbahçe 80-77.

Pobjeda je bitna iz perspektive što je u Zagrebu pao izravni suparnik za plasman dalje, ali i stoga što su gosti u jednom trenutku ogleda imali i 18 poena razlike.

Nakon ujednačenog starta Fenerbahçe je maksimalno iskoristio katastrofalan šut Cibone za tricu, a u obrani domaća momčad nije doslovno mogla zaustaviti ništa.

No, krajem prvog dijela Cibona je počela topiti prednost, te je na poluvrijeme otišla s malim minusom (32-36), a i u trećoj četvrtini su spuštali desetak poena prednosti Fenerbahçea. U zadnjih deset minuta se ušlo sa 58-58, a u zadnjih pet minuta Cibona je predvođena sjajnim Markom Tomasom i povela.

Upravo njegovom zaslugom (četiri slobodna bacanja u zadnjih pola minute) čuvali su prednost, a u zadnjem napadu je Gordan Giriček promašio tricu koja je mogla odvesti Turke u produžetak.

Cibona je ovim došla do druge pobjede u skupini.

Cibonu je sa 28 poena predvodio Marko Tomas, a tricu je gađao sjajnih 6-10. Treba istaknuti i 16 poena, te šest skokova Lukše Andrića.

Kod Fenerbahçea je Gordan Giriček ubacio 15 poena uz četiri skoka. Emir Preldžić je dodao 18 uz šest skokova, a Damir Mršić tek jedan poen uz dvije asistencije.

Olympiacosu slavlje u produžetku

Košarkaši Olympiacosa upisali su i šestu pobjedu u skupini B Eurolige, a ove srijede su bili bolji od Lietuvos Rytasa na gostovanju...

Teškom mukom je momčad iz Pireja dohvatila neodučenih 74-74 na kraju regularnih četrdeset minuta, nakon čega su dominirali u Litvi i slavili konačnu pobjedu 89-83.

Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić je igrao 12 minuta, te je postigao šest poena. Za dva je gađao 1-3, a sa linije slobodnih bacanja 4-4. Imao je ktome dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

Kleiza i Bourousis su ubacili 19 za Olympiacos, a Childress i Teodosić po 18. Bojan Popović je sa 19 poena, pet ukradenih lopti i četiri asistencije bio najbolji kod Lietuvos Rytasa.

U Ciboninoj skupini A je Montepaschi Siena teže od očekivanog pobijedio Asvel na svom parketu 83-74. Samo dvije minute prije kraja Siena je imala labilnu prednost od samo četiri poena.

Rawle Marshall, nekadašnji igrač Cibone i kratko ove sezone član Valencije Nevena Spahije, dugo je držao Sienu u neizvjesnosti, a završio je utakmicu sa 18 poena i tri skoka. Kod pobjednika je prednjačio Kšištof Lavrinovič sa 16 poena.

Caja Laboral se mučio i na kraju pobijedio Union Olimpiju 62-53. Hrvatski košarkaš Stanko Barać je imao solidnu večer, pa je tako za 18 minuta postigao osam poena uz 4-8 šut za dva poena. Dodao je tome tri skoka i asistenciju.

Bosansko-hercegovački igrač Mirza Teletović je, pak, upisao 10 poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Euroliga, skupina A, 8. kolo:

Cibona - Fenerbahçe 80-77

Montepaschi Siena - Asvel (kasnije)

Barcelona - Žalgiris (četvrtak)

Redoslijed: 1. Barcelona 7-0 (-1), 2. Montepaschi Siena 6-1 (-1), 3. Asvel 3-4 (-1), 4. Fenerbahçe 3-5, 5. Cibona 2-6, 6. Žalgiris 1-6 (-1).

Montepaschi Siena - Asvel 83-74

Redoslijed: 1. Barcelona 7-0 (-1), 2. Montepaschi Siena 7-1, 3. Asvel 3-5, 4. Fenerbahçe 3-5, 5. Cibona 2-6, 6. Žalgiris 1-6 (-1).

Skupina B:

Lietuvos Rytas - Olympiacos 74-74, 83-89 (nakon produžetka)

Redoslijed: 1. Olympiacos 6-2, 2. Unicaja 5-2 (-1), 3. Partizan 4-3 (-1), 4. Lietuvos Rytas 4-4, 5. Efes Pilsen 3-4 (-1), 6. Orleans 0-7 (-1).

Skupina C:

Lottomatica Rim - Maroussi 74-87

Caja Laboral - Union Olimpija 62-53

Redoslijed: 1. Caja Laboral 6-2, 2. Maccabi 5-2 (-1), 3. CSKA 5-2 (-1), 4. Maroussi 3-5, 5. Lottomatica 3-5, 6. Union Olimpija 1-7.

Skupina D:

Oldenburg - Himki 49-62

Redoslijed: 1. Panathinaikos 6-1 (-1), 2. Real Madrid 5-2 (-1), 3. Himki 5-3, 4. Prokom 3-4 (-1), 5. AJ Milano 2-5 (-1), 6. Oldenburg 1-7.

Endesa: Prvak će biti odlučen u petoj utakmici

Košarkaši Barcelone izborili su odlučujuću petu utakmicu finala doigravanja španjolskog prvenstva. U srijedu su u četvrtom dvoboju u Madridu svladali… Više