05.01.2011. / 20:33

I s Anzulovićem Cibona nastavlja po starom: Hemofarm slavio u Zagrebu

Rok Stipčević bio je najefikasniji igrač CiboneRok Stipčević bio je najefikasniji igrač CiboneNi promjena trenera nije košarkašima Cibone zasad donijela dobre vijesti. U svojoj prvoj utakmici nakom povratka na klupu zagrebačkog kluba Dražen Anzulović je poražen od Hemofarma...

Momčad iz Vršca je, u sklopu 14. kola regionalne NLB lige, slavila u Draženovom domu s 84-74. Ciboni je to već deveti poraz u ovom natjecanju i Final Four joj sve više postaje nedostižan.

''Vukovi'' su dobro krenuli u današnju utakmicu, prvu su četvrtinu dobili rezultatom 16-11, no nakon toga su kola ponovno krenula nizbrdo. Gosti su u drugoj četvrtini u samo četiri minute došli od zaostatka 21-28 do vodstva 37-30. Nisu se zaustavili na tome, nego su do kraja poluvremena došli do prednosti 45-33 od čega se Cibona više nije oporavila.

U zadnjoj je četvrtini hrvatski prvak dvaput došao na minus šest (65-71 i 63-73), ali više od toga nije mogao.

Najefikasniji je u domaćem sastavu s 14 poena bio Rok Stipčević, 11 koševa je dodao Tomislav Zubčić. Povratnik Gordan Giriček se nije iskazao, za 23 minute je ubacio samo šest koševa čemu je dodao i pet izgubljenih lopti. Pobjednike je s 23 poena i 12 skokova predvodio Miloš Borisov.

ABA liga: Zagrebu gradski derbi protiv Cibone

Košarkaši Zagreba CO su u sklopu 25. kola regionalne ABA lige slavili u Draženovom domu protiv Cibone s 88-84. Gosti su do pobjede došli zahvaljujući… Više