27.03.2011. / 14:02

NBA liga: Atlanta izborila doigravanje, Chicago nastavio niz

Na sličan način poput Bullsa, do pobjede u Salt Lake Cityju kod Utah Jazza stigli su i Dallas Mavericksi

Bullsi su nastavili nizBullsi su nastavili nizKošarkaši Atlanta Hawksa svladali su New Jersey Netse 98-87 u subotnjoj utakmici NBA lige izborivši 41. pobjedu u 73. utakmici sezone. Njom su i matematički osigurali nastup u doigravanju.

Serijom 19-0 u prvoj četvrtini domaćin u Philips Areni došao je do 17 poena prednosti koja je u nastavku igre povećana i na +30, no i smanjena na samo deset poena prednosti pet minuta prije kraja ogleda. Atlantin peterostruki All-Star igrač na poziciji šutera/krila, Joe Johnson, ozlijedio je desni palac tijekom utakmice i slijedi mu kraća pauza. U njegovom izostanku za pobjedu su povukli Al Horford (23 poena, 12 skokova) i Josh Smith (22 koša) "gurnuvši" svoju momčad u četvrto uzastopno doigravanje za prsten prvaka.

Vodeća momčad Istočne konferencije, Chicago Bullsi, napravila je seriju 12-0 u posljednje tri minute utakmice u Milwaukeeju gdje su svladali Buckse. Predvođeni Derrickom Roseom (30 poena, za njega rekordnih 17 asistencija) Bullsi su stigli do 95-87 pobjede, svoje 53. u 72. utakmici, četvrte uzastopne i četvrte u jednako toliko susreta protiv Bucksa u ovoj sezoni. Za domaćina je Carlos Delfino ubacio 23 koša, od čega četiri slobodna bacanja za vodstvo Bucksa 87-83 prije spomenute serije koja je riješila pitanje pobjednika.

Na sličan način poput Bullsa, do pobjede u Salt Lake Cityju kod Utah Jazza stigli su i Dallas Mavericksi. Konačnih 94-77 izgrađeno je serijom 13-0 u posljednjoj dionici igre kojom je šutersi dominirao Jason Terry (22 koša, ukupan šut 6-7 od čega za tricu 4-5). I Mavsima je pobjeda bila četvrta u jednako toliko susreta protiv Jazza, što će reći da je do "metle" u ovom ogledu, u korist Dallasove momčadi, došlo prvi puta od sezone 2004/05.

Spomenuti treba i 19 poena Dirka Nowitzkog, čija serija nepogrešivosti s crte slobodnih bacanja traje i dalje. Nijemac je na 72 uzastopna pogođena, deset udaljen od osobnog rekorda i trećeg postignuća svih vremena u NBA ligi. Rekord pripada Michaelu Williamsu (97, Minnesota, 1993.), kojeg slijedi Jose Calderon (87, Toronto, 2008/09).

New York Knicksi su na omjeru od sedam pobjeda i dvanaest poraza od kada u momčadi imaju Carmela Anthonyja i Chaunceyja Billupsa. Posljednji poraz, a bilo je 114-106, nanijeli su im Charlotte Bobcatsi još jednom stavivši upitnik nad obavljeni "trade". Boris Diaw s 20 koševa i osam asistencija bio je najbolji kod domaćina, Carmelo Anthony s 36 poena kod poraženih Knicksa.

NBA liga, subota:

Milwaukee - Chicago 87-95 (Delfino 23p, 7a / Rose 30p, 17a, Boozer 14p, 11s)

Utah - Dallas 77-94 (Jefferson 21p, 7s / Terry 22p, Nowitzki 19p, 6s)

LA Clippers - Toronto 94-90 (Griffin 22p, 16s, 5a, Kaman 17p, 12s, 3bl / Davis 21p, 11s)

Detroit - Indiana 100-88 (Hamilton 23p, 6a, 5il, Stuckey 16p, 4s, 6a / Rush 19p, 4s)

Charlotte - New York 114-106 (Diaw 20p, 8s, 5a, Jackson 19p, 7s / Anthony 36p, 4s)

Atlanta - New Jersey 98-87 (Horford 23p, 12s, 4il, Smith 22p, 4s, 5il / Morrow 25p)