17.05.2011. / 11:30

PBL liga: Lončar i Planinić najbolji u porazu Himkija

Himki je četvrti na ljestvici sa 16 pobjeda i 10 poraza, koliko ima i peti Spartak

Krešimir Lončar Krešimir Lončar Hrvatski košarkaši Krešimir Lončar i Zoran Planinić pružili su odličnu igru u ponedjeljak u ruskom prvenstvu u dresu svog Himkija. No, njihovom klubu je to bila slaba utjeha.

Himki je, naime, kao domaćin izgubio od Lokomotiva iz Kubanja s 81-75. Himki je na kraju platio cijenu loše igre u prvoj četvrtini, koju je izgubio s 27-15.

Lončar je na parketu proveo nepunih 30 minuta, te je s 22 poena bio najbolji strijelac svoje momčadi. Centar hrvatske košarkaške reprezentacije koji u zadnje vrijeme igra u odličnoj formi, šutirao je 7-13 za dva poena, 0-1 za tricu i 8-9 iz slobodnih bacanja, a imao je i 5 skokova, te jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu

Planinić je, pak, odigrao više od 31 minute. Sa 17 poena je bio drugi strijelac momčadi, iza Lončara. Pogodio je 6 od 10 lopti za dva poena, jednu od tri trice i dva od pet slobodnih bacanja. Dodatno se istaknuo sa 7 asistencija, 6 skokova, 4 osvojene lopte i jednom blokadom, a učinak je pokvario sa 4 izgubljene lopte.

Himki je četvrti na ljestvici sa 16 pobjeda i 10 poraza, koliko ima i peti Spartak. Vodeći je UNIKS našeg Marka Popovića s omjerom 20-6, a s tri pobjede manje i tri poraza više prati ga CSKA, koji je u ponedjeljak u gostima uvjerljivo svladao Dinamo sa 87-66.

PBL liga, ponedjeljak:

Himki - Lokomotiv Kubanj 75-81

Dinamo Moskva - CSKA 66-87

Redoslijed: 1. UNIKS 20-6, 2. CSKA 17-9, 3. Lokomotiv Kubanj 17-9, 4. Himki 16-10, 5. Spartak 16-10...

PBL: CSKA i bez Kirilenka uvjerljivo do 2-0

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su protiv Himkija s 2-0 u finalnoj seriji ruskog prvenstva (PBL). Ovoga su puta bez pomoći Andreja Kirilenka slavili… Više