14.06.2011. / 11:46

Lega A Basket, doigravanje: Montepaschi poveo 2-0 u finalu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Montepaschija dodatno su se približili petom uzastopnom,a ukupno šestom naslovu prvaka Italije, nakon što su i u drugoj utakmici finala doigravanja kao domaćini pobijedili Cantu, ovoga puta sa 81-69.

Prvo poluvrijeme je domaća momčad dobila sa 49-47, a utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini u kojoj je ubacila 18, a primila samo 9 poena. Krištof Lavrinovič predvodio je Montepaschi sa 16 koševa.

Prošle sezone je Montepaschi izbacio Cantu s 3-0 u pobjedama u polufinalu doigravanja.

Finalna serija igra se na četiri pobjede, a Cantu će biti domaćin u sljedeće dvije utakmice, 15. i 17. svibnja.