22.07.2011. / 11:10

Juniorski EP u atletici: Mustafić sedmi u kugli, ostali bez finala

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatski 19-godišnji bacač kugle Luka Mustafić jedini je od hrvatskih atletičara nastupio u finalu prvog dana Europskog juniorskog prvenstva u Tallinnu.

Mustafić je u jutarnjem dijelu programa izborio finale hicem od prosječnih 18.12 metara s 11. rezultatom kvalifikacija, da bi u poslijepodnevnom finalu završio sedmi s najboljim hicem 19.22m iz pete serije. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Poljak Krzystztof Brzozowski sa hicem od 20.92 metara.

Ostali hrvatski predstavnici koji su nastupili prvog dana nisu se previše istaknuli i nisu uspjeli izboriti finala. Tako je Sanjin Šimić u skoku u dalj završio ukupno 18. u kvalifikacijama sa skokom od sedam metara i 14 centimetara iz jedinog ispravnog skoka ostvarenog u trećoj seriji. U finale se plasiralo 12 najboljih.

U polufinalu na 800 metara nastupile su dvije hrvatske predstavnice Maja Pačarić i Katarina Smiljanec, ali obje su ostale bez finala. Sa rezultatom 2:10.23 Smiljanec je završila ukupno 13., a Pačarić 18. s vremenom 2:12.55. U finale se plasiralo osam najboljih.

Romana Tea Kirinić ostvarila je u polufinalu na 400 metara rezultat 56.00, što je bilo dovoljno za tek 16. mjesto, daleko izvan kruga koji je vodio u finale, dok Matea Parlov uz osobni rekord 10m44.22 nije uspjela izboriti finale na 3000 metara sa zaprekama. Najboljih 12 plasiralo se u finale, a ona je ostala prva ispod crte kao 13.

Mulabegović četvrti u Daeguu

Hrvatski atletičar Nedžad Mulabegović osvojio je četvrto mjesto u bacanju kugle na mitingu World Challenge serije u korejskom Daeguu. Nije… Više