14.08.2011. / 21:09

EP košarkašica U18: Hrvatska osvojila naslov i promociju u diviziju A

Hrvatsku je do naslova predvodila Ivana Tikvić koja je u finalu ubacila 21 poen i 14 puta skočila za loptu

Košarkašice su izborile prolazak u višu divizijuKošarkašice su izborile prolazak u višu divizijuHrvatske košarkašice do 18 godina pobjednice su Europskog prvenstva divizije B s kojim su zavrijedile promociju u diviziju A. U finalu su savladale Grčku sa 63-49.

Hrvatske košarkašice vrlo su dobro otvorile utakmicu u kojoj su dominirale od samog početka. Prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa 16-13, da bi u drugoj dionici pregazile mlade Grkinje rezultatom 17-5, pa se na poluvrijeme otišlo sa plus 15 (33-18).

U nastavku utakmice Grčka se uspjela približiti na samo tri koša zaostatka (40-37), ali hrvatske košarkašice nisu dozvolile potpuni preokret, te su do kraja utakmice stisnule gas i odjurile do naslova. Hrvatsku je do naslova predvodila Ivana Tikvić koja je u finalu ubacila 21 poen i 14 puta skočila za loptu.