18.08.2011. / 11:33

Hrvatski košarkaši do druge pobjede u Londonu

Izabranici Josipa Vrankovića svladali su u 2. kolu domaćina Veliku Britaniju sa 75-70

Hrvatska košarkaška reprezentacijaHrvatska košarkaška reprezentacijaHrvatska košarkaška reprezentacija došla je i do druge pobjede na turniru "London International Basketball Invitational". Izabranici Josipa Vrankovića svladali su u 2. kolu domaćina Veliku Britaniju sa 75-70.

Naši su košarkaši slabo odigrali prvu četvrtinu u kojoj su Britanci stekli prednost 18-12. No, drugih je deset minuta Vrankovićeva momčad odigrala sjajno, primivši samo pet koševa. Dobila je Hrvatska tu dionicu s 23-5 i na poluvrijeme otišla s plus 12 (35-23).

Nakon dobro odigrane treće četvrtine (28-24) naša je reprezentacija u posljednjoj dionici pala, dopustivši Britancima da dođu na samo minus tri (69-66). Ipak, u samoj su završnici hrvatski košarkaši uspjeli sačuvati prednost i doći do vrijedne pobjede.

Najefiksniji je u našoj reprezentaciji, kao i dan ranije protiv Srbije, bio Krunoslav Simon sa 16 koševa.

Danas Hrvatska u 19 sati igra protiv Australije.

London International Basketball Invitational, 2. kolo:

Hrvatska - Velika Britanije 75-70

Francuska - Australija 71-67

Srbija - Kina 87-53

Redoslijed: 1. Francuska 2-0, 2. Hrvatska 2-0, 3. Australija 1-1, 4. Srbija 1-1, 5. Velika Britanija 0-2, 6. Kina 0-2

Eurobasket: Hrvatski pad šaptom protiv Bosanaca

Košarkaši Hrvatske upisali su drugi poraz u četvrtom nastupu skupine C na Europskom prvenstvu kojem je ovih dana domaćin Litva. Bosna i Hercegovina… Više