19.08.2011. / 11:04

SP u plivanju, juniori: Vukić u polufinalu

Tri hrvatske plivačice nisu bile uspješne u kvalifikacijama

Mihael Vukić Mihael Vukić Hrvatski plivač Mihael Vukić izborio je plasman u polufinale Svjetskog juniorskog prvenstva u Limi u disciplini 50 metara slobodno.

Vukić je u jutarnjim kvalifikacijama osvojio 13. mjesto s vremenom 23.61. Za najbržim u kvalifikacijama, Australcem Cameronom McEvoyem (22.85), zaostao je 76 stotinki.

Tri hrvatske plivačice nisu bile uspješne u kvalifikacijama. Valery Švigir osvojila je 19. mjesto na 50 metara leptir s vremenom 28.31. Bila je za sekundu i 47 stotinki sporija od najbrže u kvalifikacijama, Južnoafrikanke Vanesse Mohr.

Matea Samardžić osvojila je 22. mjesto u kvalifikacijama discipline 200 metara leđno (2:22.74), dok je Ana Radić zauzela 27. mjesto u kvalifikacijama discipline 100 metara prsno (1:15.10).

EP u plivanju: Todorović u polufinalu

U poljskom Szczecinu počelo je Europsko plivačko prvenstvo u kratkim bazenima. Prvoga dana natjecanja, plasman u polufinale kroz kvalifikacije je od… Više