24.08.2011. / 11:34

Vuelta: Kišerlovskom 34. mjesto u četvrtoj etapi

Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski Hrvatski je biciklist Astane Robert Kišerlovski 46 sekundi zaostao za pobjednikom četvrte etape Utrke po Španjolskoj (Vuelta), domaćim predstavnikom Danielom Morenom, zauzevši 34. mjesto.

Ista se vozila od Baze do Sierre Nevade u dužini od 170.2 kilometra. Cilj joj je bio uspon na Sierra Nevadi, smješten na 2130 metara nadmorske visine.

Moreno je pobijedio s vremenom od četiri sata, 51 minute i 53 sekunde. Danac Chris Sörensen na drugom je mjestu zaostao tri sekunde, dok je Irac Daniel Martin ušao u cilj kao predvodnik oveće skupine biciklista s 11 sekundi zaostatka.

Kišerlovski je kroz cilj prošao s 46 sekundi zaostatka, čime se u ukupnom poretku popeo za deset mjesta i sada je na 39. mjestu s tri minute zaostatka za vodećim Francuzom Sylvainom Chavanelom.

U srijedu je na rasporedu 187 kilometara duga etapa od Valdepeñasa do Jaena.

Četvrta je etapa bila prezahtjevna za 26-godišnjeg Britanca iz HTC-Highroada Marka Cavendisha, koji je, sasvim iscrpljen od vrućine, odustao 40-ak kilometara prije kraja.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više