20.02.2012. / 15:46

FA Cup: Liverpool uvjerljivo u četvrtfinale

Igrači LiverpoolaIgrači LiverpoolaU posljednjoj utakmici osmine finala FA Cupa Liverpool je na Anfieldu deklasirao drugoligaša Brighton & Hove Albion pobijedivši 6-1. Gosti su si zabili tri autogola.

Dva otpadaju na 22-godišnjeg veznjaka Liama Bridcutta, dok je jednom slovačkog vratara Brezovana matirao njegov 20-godišnji suigrač, engleski branič Lewis Dunk.

Pukli su gosti, drugoligaška momčad koju vodi nekadašnji urugvajski reprezentativac Gustavo Poyet, u drugom poluvremenu, nakon gola Andyja Carrolla u 57. minuti za 3-1. Od 71. do 84. primili su još tri pogotka. Jednog je zabio i Luis Suarez.

Nakon ranog vodstva pogotkom slovačkog stopera Martina Škrtela, gosti su izjednačili u 17. minuti preko 21-godišnjega kongoanskog veznjaka Kazenge LuaLue, inače mlađeg brata nekad poznatog Newcastleova i Portsmouthova napadača Lomane.

Zabio je mlađi LuaLua gol nakon 25 utakmica.

Brighton je inače pretrpio najteži poraz u FA Cupu od 1946. godine, kada je stradao 7-2 u srazu protiv Norwicha.

FA Cup, osmina finala:

Liverpool - Brighton & Hove Albion 6-1 (Škrtel 5, Bridcutt 44-ag, 71-ag, Carroll 57, Dunk 75-ag, Suarez 84 / K. LuaLua 17)