10.04.2012. / 12:50

Premiership: Fulham i Chelsea bez pobjednika

Najznačajniji trenuci na susretu dogodili su se pred kraj oba poluvremena

Igrači Chelseaja (Reuters)Igrači Chelseaja (Reuters)Susretom Fulhama i Chelseaja na Craven Cottageu zaključen je program 33. kola engleskog nogometnog prvenstva predviđen za ponedjeljak. Završilo je podjelom bodova 1-1.

Najznačajniji trenuci na susretu dogodili su se pred kraj oba poluvremena.

Poveo je Chelsea u 45. minuti iz jedanaesterca koji je sigurno realizirao Frank Lampard. Prethodno je najstrožu kaznu skrivio Danny Murphy prekršajem nad Salomonom Kalouom. Iako su domaći igrači žestoko prosvjedovali protiv takve sudačke odluke, to nije promijenilo na stvari i 11. ovosezonskim premierligaškim golom Lampard je donio Chelseaju vodstvo neposredno prije odmora.

Zanimljivo, bio je to Lampardu ukupno 150. premierligaški gol u karijeri, a čak njih 37 (25%) zabio ih je iz jedanaesteraca.

Do izjednačenja je došlo u 82. minuti susreta, a strijelac za Fulham je bio američki reprezentativac Clint Dempsey. Zabio je Dempsey glavom nakon ubacivanja iz kornera, a bio mu je to 16. ovosezonski gol i četvrti u zadnja tri nastupa.

Nakon 33 odigrana kola Chelsea drži šesto mjesto na ljestvici s dva boda manje od četvrtoplasiranog Tottenhama i petoplasiranog Newcastlea. Fulham je deveti s 43 osvojena boda.