11.04.2012. / 14:32

Francuski kup: Lyon prvi finalist

Recimo da je Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za Lyon

Igrači Lyona (Reuters)Igrači Lyona (Reuters)Nogometaši Lyona prvi su finalisti francuskog Kupa. U utorak, u polufinalu, Lyon je kao gost pobijedio trećeligaša Gazelec Ajaccio s 4-0. Do pobjede je favorizirani Lyon došao tek u nastavku.

Smjer utakmice je apsolutno odredio događaj u 38. minuti. Tada je, naime, crveni karton dobio domaći igrač Colinet. Dotad se domaćin uspio braniti, no u nastavku je ipak posrnuo u nadmetanju s daleko jačim suparnikom.

Serija pogodaka je krenula u 60. minuti kada je strijelac bio Lacazette. Nakon toga su se redom u strijelce upisivali Lopez, Grenier i Gomis, pa je Lyon lako izborio veliki finale. U njemu će igrati protiv pobjednika meča između Rennesa i još jednog nižerazrednog kluba, Quevillyja.

Recimo da je Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za Lyon.