Autor: Katarina Zorić

EURO

Austrija - Hrvatska 0:1

Premijera hrvatske reprezentacije na Euru

Nastup hrvatske reprezentacije na Euru započeo je odlično. Pogotkom Luke Modrića već u 3. minuti Hrvatska je povela 1:0. Austrijanci se od šoka nisu oporavili do kraja poluvremena. Igrali su rastrgano i nervozno.

Prva sporna situacija dogodila se na isteku pola sata utakmice kada je Emanuel Pogatetz rukama povukao, a onda s leđa i udario Ivicu Olića po licu. Međutim, sudac mu nije dosudio drugi žuti karton i progledao im je kroz prste.

Hrvatska je prijetila skroz do kraja poluvremena, ali pogodaka nije bilo. Austrijanci su imali nekoliko pokušaja, ali pravih opasnosti za kockaste nije bilo.

Počelo je drugo poluvrijeme i već u 1. minuti drugog dijela Kranjčar je pokušao s 20. metara, ali udarac je završio iznad austrijskih vrata.

Robert Kovač u 51. minuti zaradio je žuti karton.

Hrvatska igra u ovim trenucima ne izgleda dobro. Austrijanci diktiraju ritam, a mi nikako da smirimo igru.

Saeumel je izišao u 61. minuti, a ušao je Ivica Vastić. Minutu kasnije umjesto Nike Kranjčara, ušao je Dario Knežević.

Nakon prekršaja Ivanschitza u 63. minuti Darijo Srna je ostao ležati. Navijanje hrvatskih navijača sve je glasnije.

Proedl nije mogao zaustaviti Olića pa ga je u 68. minuti povukao za dres te je zbog toga dobio žuti karton.

U 69. minuti kod Austrije je izašao Gercaliu, a ušao je Korkmaz.

72. minuta: Igor Budan ušao je umjesto Petrića

15 minuta do kraja susreta Austrija je energičnija od Hrvatske.

Opasnost u 78. minuti: Vastićev neugodan udarac iz slobodnog udarca iskosa, ali Pletikosa hvata loptu.

Vukojević ulazi umjesto Olića u 82. minuti. Bilić potpuno zatvara igru.

Sudac Vink ne sankcionira nesportsko ponašanje, a Austrijanci su sve žešći i nervozniji.

Pletikosa je u 86. minuti spasio Hrvatsku obranivši sjajan Korkmazov pogodak u kut naših vrata.

87. minuta: na teren je ušao navijač s hrvatkim šalom, došao do klupe i naklonio se, a osiguranje ga je izvelo van.

Igraju se 3 minute sudačke nadoknade.

Utakmica je završila pobjedom Hrvatske koja je osvojila 3 boda.

Ronaldo zabio za polufinale Portugala!

Pogotkom Cristiana Ronalda u 79. minuti, reprezentacija Portugala zasluženo je u Varšavi pobijedila Češku 1-0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici… Više