29.06.2009. / 19:28

Autor: Ivica Medo, Totalsport

Wimbledon

Karlović u četvrtfinalu Wimbledona na Federera

Pobjedom od 3:1 (7:6, 6:7, 6:3, 7:6) u setovima nad Fernandom Verdascom hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale Wimbledona

Ivo KarlovićIvo KarlovićKarlović je time ostvario rezultat karijere, a u četvrtfinalu ga čeka prvi favorit turnira Roger Federer.

Karlović je protiv Verdasca odservirao 35 asova, a ostvario je u meču tri "breaka" koji su bilo dovoljni za pobjedu.

Prvi put ove sezone kiša je uzrokovala prekid mečeva na trećem Grand Slam turniru sezone, Wimbledonu. U trenutku pada kiše na terenu je bio i hrvatski tenisač Ivo Karlović.
Karlović i španjolski tenisač Fernando Verdasco igrali su svoj dvoboj na terenu broj 1 i meč je zbog kiše privremeno prekinut kod rezultata 7-6(5), 6-7(4), 3-3. Karlović je dobio prvi set u tie breaku, izgubio drugi također u trinaestoj igri, a u trećem je rezultat izjednačen, svaki tenisač drži svoj servis, a sljedeći je na početnom udarcu Karlović.

U nastavku Karlović je dobio tri gema zaredom i set riješio u svoju korist 6:3.

U četvrtom setu opet se igrao "tie break". Karlović je poveo 3:1, no Verdasco izjednačuje na 3:3. Karlović je opet poveo 5:3, no Španjolac vraća na 5:5 i to na dva Karlovićeva servisa. Karlović je imao i meč loptu kod 7:6 i servis Verdasca, no Španjolac izjedančuje i nakon toga je imao set loptu na 9:8 i servis Karlovića. Hrvatski tenisač izjednačuje na 9:9, a zatim povećava na 10:9. Verdasco potom griješi na svoj servis i Karlović odlazi u četvrtfinale.

Bila je to treća Karlovićeva pobjeda nad Verdascom u njihovom četvrtom međusobnom meču na ATP Touru i sigurno najslađa za zagrebačkog tenisača. Statistika na kraju meča pokazuje da je Karlović zabio 35 asova, te da je nakon prvog servisa osvojio čak 94% poena. Imao je i više winnera od Verdasca (57-45), kao i devet neforsiranih pogrešaka više (33-24).

Protiv Federera, koji je kao što smo spomenuli sljedeći Karlovićev protivnik, "Doktor Ivo" je igrao devet puta i slavio je tek jednom. Bilo je to u Cincinnatiju 2008. godine kada je Karlović bio bolji 7-6(6), 4-6, 7-6(5). U svakom slučaju Karlovića čeka meč u kojem može igrati potpuno opušteno i u kojem nema što izgubiti. Ako će servirati kao dosad, Federera čekaju paklene muke...

Na kraju, kažimo i da su u konkurenciji tenisačica poznati svi četvrtfinalni parovi. Posljednja je plasman među osam najboljih izborila Ruskinja Dinara Safina, prva tenisačica svijeta, pobjedom nad Francuskinjom Amelie Mauresmo 4-6, 6-3, 6-4. Najbolji je to rezultat za Safinu u Wimbledonu ikad, a njena će sljedeća protivnica biti Njemica Sabine Lisicki.