21.01.2010. / 13:20

Autor: Ivica Medo

EP rukomet: Hrvatska za klasu bolja od Ukrajine, ali nema opuštanja

Nakon prvog kola skupine A Hrvatska i Rusija su opravdale status favorita i vjerojatno će u međusobnom dvoboju odlučivati tko će osvojiti prvo mjesto u skupini

Lino ČervarLino ČervarNakon prvog kola skupine A Hrvatska i Rusija su opravdale status favorita i vjerojatno će u međusobnom dvoboju odlučivati tko će osvojiti prvo mjesto u skupini, dok će prema svemu sudeći Norveška i Ukrajina igrati susret za treće mjesto koje također vodi u drugi krug.

Hrvatska se večeras s početkom u 18.10 sati sastaje s Ukrajinom u Grazu, a Rusija i Norveška u istoj dvorani igraju dva sata kasnije.

Lino Červar, hrvatski izbornik, vjerojatno će malo odmoriti glavne vedete protiv Ukrajine, objektivno najslabije momčadi A skupine koja je u prvoj utakmici izgubila od Rusije 37:33.

Veću minutažu mogli bi dobiti hrvatski dvometraši Gojun i Kopljar koji su dobru obrambenu rolu imali i protiv Norvežana.

"Mogu samo čestiti mojim momcima na pobjedi protiv Norveške. Borili su se hrabro i dobili su utakmicu kao prava momčad", kaže Červar koji upozorava kako se njegova momčad protiv Ukrajine ne smije ni na trenutak opustiti, ali priznaje da je Hrvatska favorit u toj utakmici.

Izbornik ukrajinske reprezentacije Leonid Zaharov samo je djelomično zadovoljan s onim što su njegovi puleni prikazali u dvoboju s Rusijom.

"U prvom poluvremenu nismo dobro igrali, no u drugom smo bili puno bolji. Imamo vrlo mladu momčad, a ovo europsko prvenstvo poslužit će nam za skupljanje iskustva i uigravanje sastava za natjecanja koja dolaze u budućnosti", tvrdi ukrajinski izbornik.

Vratar Ukrajine Sergij Biljk također je razočaran s onim što su Ukrajinci odigrali u prvom poluvremenu protiv Rusije, ali ističe kako su igrom u drugom dijelu pokazali da se mogu nositi s najboljim reprezentacijama na turniru.

"Vjerujem kako ćemo protiv Hrvatske prikazati još bolju igru. Igrat ćemo sve bolje kako prvenstvo bude odmicalo", siguran je ukrajinski vratar.

Prema mišljenjima nekih stručnjaka vratari su najlošija karija u ukrajinskoj momčadi, pa bi to Hrvatska morala znati iskoristiti.

Najbolji ukrajinski igrači listom igraju u domovini i to je ono što ukrajinsku reprezentaciju razlikuje od ostalih momčadi u skupini. Najbolji je igrač Ukrajine desni vanjski Sergij Onfurijenko, koji je član Dinama iz Minska. Ima 24 godine i krasi snažan udarac lijevom rukom. Nedostatak mu je ne baš dobra igra u obrani.

Iskusni Petrenko glavni je organizator igre, ali on nema dovoljno snage da cijelu utakmicu izlazi na kraj s agresivnom obranom kakvu ima hrvatska reprezentacija.

Hrvatska ima za klasu bolju momčad od Ukrajine i ovu bi utakmicu morala riješiti u svoju korist s nekoliko golova razlike ali samo ako njeni igrači budu sto posto koncentrirani.