09.07.2010. / 20:00

Autor: Ivica Medo, Totalsport

Davis Cup: Čilić izjednačio nakon prvog dana

Marin ČilićMarin ČilićNakon prvog dana četvrtfinalnog ogleda Davis Cupa između Hrvatske i Srbije u Splitu rezultat je izjednačen (1-1). Bod je Hrvatskoj donio njen prvi reket Marin Čilić.

U drugom meču dana u Spaladium Areni Čilić je za dva sata i 23 minute pobijedio drugi srpski reket, Viktora Troickoga, sa 6-4, 7-5, 6-2. U subotu je na rasporedu meč parova.

Prava borba između Čilića i Troickoga je trajala u prva dva seta, nešto slično prethodnom meču Ljubičića i Đokovića. U prvom je setu Čilić ljubomorno čuvao break prednosti stečenu na samom početku meča, dok se u drugom setu dva puta vraćao iz "sigurnog" pada u provaliju. Naime, Troicki je imao break prednosti (3-0), kojeg je Čilić vratio došavši na zaostatak 3-2.

No, odmah je srpski tenisač došao do nove prednosti (5-2) samo da bi Čilić nanizao pet gemova u nizu za 2-0 vodstvo u setovima. Takav scenarij je bio sasvim dovoljan da Troicki izgubi i fizički i psihičku snagu u trećem setu gdje se Čilić lako obračunao s njim i pobjedom 3-0 donio Hrvatskoj izjednačenje.

Zanimljivo da je Troicki imao samo jednu break-loptu manje u cijelom meču (9-8), no Čilić je napravio trostruko više break-gemova (6-2) za laku pobjedu.