08.11.2010. / 08:35

NBA liga: Lakersi nastavili seriju, prvi poraz Hawksa

Pau Gasol bio je najbolji igrač LakersaPau Gasol bio je najbolji igrač LakersaKošarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Portland Trail Blazerse u svom Staples Centeru s lakih 121-96 i tako po peti put u klupskoj povijesti na startu NBA sezone upisali sedam trijumfa u isto toliko utakmica...

Lakerse je predvodio sjajni španjolski centar Pau Gasol koji je upisao četvrti triple-double u karijeri s 20 koševa, 14 skokova i 10 asistencija. Lamar Odom zabio je 21 koš i uhvatio 12 lopti pod obručima, dok je Kobe Bryant večer u kojoj je proveo tek 25 minuta na parketu okončao s 12 koševa.

Lakersi su tako ostali jedna od dvije neporažene momčadi u ligi u dosadašnjem dijelu sezone (druga neporažena momčad su New Orleans Hornetsi, op.a.), a najbolji start u povijesti aktualni prvaci su imali sezone 1997/98 kada su slavili u prvih 11 utakmica sezone.

Portlandu je pretrpljeni poraz treći u osam odigranih utakmica, a protiv Lakersa se najbolje predstavio Andre Miller s vlastitim učinkom sezone od 20 koševa.

Pobjedom na gostujućem parketu protiv Atlante 118-114 Sunsi su prekinuli pobjednički niz Hawksa na brojci šest i nanijeli im prvi poraz u sezoni. Ujednačenu momčad Sunsa predvodio je Jason Richardson s 21 košem, dok je Steve Nash uz 19 koševa ubilježio i 15 asistencija. U trećoj četvrtini Hawksi su zaostajali čak 18 koševa, da bi se uspjeli vratiti do rezultatskog egala u posljednjoj dionici igre. Ipak, do potpunog preokreta nisu mogli usprkos 34 postignuta koša Joea Johnsona i 30 Ala Horforda.

Houston Rocketsi u šestoj su utakmici sezone napokon pronašli "mušteriju". Nakon pet poraza u nizu i Rocketsi su se osladili pobjedom, i to protiv Minnesota Timberwolvesa na domaćem parketu sa 120-94. Kod pobjedničke momčadi Luis Scola zabio je 24 koša, Kevin Martin 21, dok je Yao Ming za 16 minuta igre upisao 13 koševa i 4 skoka. Kod Minnesote, kojoj je ovo bio šesti poraz u sedmoj utakmici, najbolji je bio Kevin Love sa 16 koševa i 16 skokova.

Boston Celticsi uspješno su apsolvirali gostovanje kod Oklahoma Thundera i na kraju slavili 92-83. Ray Allen s 19 koševa i Paul Pierce sa 17 vodili su Celticse do šeste pobjede sezone u sedam odigranih utakmica, a Oklahomi nisu pomogla niti 34 koša Kevina Duranta.

NBA liga, nedjelja:

New York - Philadelphia 96-106 (Stoudemire 21p, 15s / Holiday 19p, 5s, 8a, Brand 20p, 7s)

Atlanta - Phoenix 114-118 (Johnson 34k, 7s, Horford 30k / Richardson 21k, Nash 19k, 15a)

Detroit - Golden State 102-97 (Hamilton 27k, Stuckey 21k, 9a / Ellis 24k, Wright 19k)

Houston - Minnesota 120-94 (Scola 24k, 8s, Martin 21k / Love 16k, 16s)

Oklahoma City - Boston 83-92 (Durant 34k, 6s / Allen 19k, Pierce 17k)

LA Lakers - Portland 121-96 (Odom 21k, 12s, Gasol 20k, 14s, 10a / Miller 20k, Batum 17k)

Anthony Davis: Kobe je čudovište koje želim zaustaviti!

Zvijezda ovogodišnje sezone američke NCAA košarke, Anthony Davis (Kentucky), najavio je velike planove za iduću, svoju prvu, NBA sezonu. Davis je… Više