04.07.2011. / 11:40

EP košarkašica: Ruskinje nove prvakinje, Francuska treća

Najbolja igračica finala je bila Marija Stepanova sa 18 poena i 12 skokova, dok je Jelena Daniločkina dodala 12 koševa

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaRuske košarkašice nove su prvakinje Europe. Na prvenstvu održanom u Poljskoj igračice Rusije su u finalnom meču bile dominantne i pobijedile Tursku 59-42.

Bio je to šesti uzastopni finale Rusije na Europskim prvenstvima, kao i treća titula, a na tronu su zamijenile Francuskinje.

Već nakon prve četvrtine je bilo jasno da će se Turkinje teško nositi s Rusijom, pa su nakon uvodnih deset minuta zaostajale jedanaest poena (19-8). Nakon toga se prednost povećavala, posebno u nastavku, kada su Ruskinje riješile pitanje pobjednika.

Najbolja igračica finala je bila Marija Stepanova sa 18 poena i 12 skokova, dok je Jelena Daniločkina dodala 12 koševa. Kod Turske je najbolja bila Birsel Vardarli sa 10 poena, tri skoka i četiri uspješna dodavanja.

Francuska je, pak osvojila treće mjesto nakon što je sa 63-56 pobijedila Češku, okrenušvi rezultat u nastavku ogleda.