20.07.2011. / 11:24

SP u vodenim sportovima: Braća Soldo 51., odnosno 57. na 10km

Josip je na cilj stigao s vremenom 2:08:12, što je bilo dovoljno tek za 51. mjesto, a njegov brat Tomislav bio je 57. s vremenom 2:12:30 u konkurenciji 68 plivača iz cijeloga svijeta

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatski plivači, braća Josip i Tomislav Soldo, završili su 10 kilometara dugu utrku na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u Šangaju na 51. odnosno 57. mjestu.

Hrvatski predstavnici u daljinskom plivanju nisu imali svoj dan nakon što su utrku na 10 kilometara završili debelo iza pobjedničkog vremena. Josip je na cilj stigao s vremenom 2:08:12, što je bilo dovoljno tek za 51. mjesto, a njegov brat Tomislav bio je 57. s vremenom 2:12:30 u konkurenciji 68 plivača iz cijeloga svijeta.

Pobjednik vrlo uzbudljive utrke bio je Grk Spyros Gianniotis s vremenom 1:54:27, dok je drugoplasirani Nijemac Thomas Lurz zaostao tek 2.5 sekundi. Treći je bio Rus Sergej Boljšakov koji je za grčkim pobjednikom zaostao 7.1 sekundu.
Prvih deset plivača ove utrke ostvarilo je plasman na Olimpijske igre u Londonu iduće godine.