28.07.2011. / 15:33

SP u vodenim sportovima: Magnussen prvi na 100 slobodno, Cielo bez medalje

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaMladi Australac James Magnussen (20) došao je do najveće pojedinačne medalje u karijeri. Osvojio je zlato na 100 metara slobodno petog dana Svjetskog plivačkog prvenstva u Šangaju.

Magnussen je skrenuo pozornost na sebe već prvog dana kada je sjajno isplivanom prvom dionicom otvorio put do zlata australskoj štafeti na 4x100 slobodno. Da takav odličan nastup nije bio slučajan, Magnussen je potvrdio u četvrtak kada je s vremenom 47.63 bio nedostižan za svu konkurenciju. Iza sebe je za 32 stotinke ostavio Kanađanina Brenta Haydena, svjetskog prvaka iz Melbournea 2007.

Francuz William Meynard je osvojio broncu (48.00), dok je bez medalje na četvrtom mjestu ostao branitelj naslova, Brazilac Cesar Cielo Filho, koji je posljednjih dana bio u središtu dopinškog skandala.

Domaćini Kinezi su se i petog dana natjecanja mogli radovati zlatu. Za to se pobrinula Liuyang Jiao koja je slavila na 200 leptir (2:05.55) u utrci u kojoj je braniteljica naslova, Australka Jessicah Schipper, završila tek na osmom mjestu.

Ruskinja Anastasija Zujeva je bila najbrža na 50 leđno (27.79), dok je na 4x200 slobodno kod plivačica zlato pripalo američkoj štafeti (7:46.14) ispred australske i kineske.

SP u vodenim sportovima: Grkinjama vaterpolsko zlato

Grčke su vaterpolistice pobijedile domaću, kinesku reprezentaciju 9-8 (2-2, 2-0, 4-4, 1-2) u finalu ženskog turnira na Svjetskom prvenstvu u vodenim… Više