03.08.2011. / 10:58

EP košarkaša U-16: Hrvatska uvjerljiva protiv Latvije

Tomislav Gabrić upisao je double-double, 10 poena i 12 asistencija, a Mario Hezonja dodao je 8 poena i 10 skokova

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatska kadetska košarkaška reprezentacija upisala je novu pobjedu na Europskom U-16 prvenstvu u Češkoj. U 2. kolu drugog kruga u F skupini, Hrvatska je u Pardubicama svladala Latviju sa 69-56 (33-29).

Hrvatski košarkaši su krenuli sporo u utakmicu, ali su serijom 12-2 okončali prvu četvrtinu vodstvom 21-13. Na poluvremenu je Hrvatska imala četiri poena viška, ali je početkom treće četvrtine Latvija čak i povela 37-35. No, hrvatski kadeti su pojačali intenzitet u obrani, pa su nakon treće dionice vodili s 54-45, a u zadnjih 10 minuta igre primili su samo 11 poena.

Tomislav Gabrić upisao je double-double, 10 poena i 12 asistencija, a Mario Hezonja dodao je 8 poena i 10 skokova. Marko Arapović bio je sa 15 poena najbolji strijelac Hrvatske. Promašio je samo jednu od osam lopti iz igre, a dodao je i pet skokova.

Hrvatska je još u ponedjeljak pobjedom nad Ukrajinom osigurala plasman u četvrtfinale, a protiv Latvije je nastavila svoj perfektni niz na ovome natjecanju.

U srijedu će Hrvatska igrati protiv Francuske (20-15) za prvo mjesto u F skupini.

EP košarkaša U-16, 2. kolo skupine F:

Hrvatska - Latvija 69-56

Francuska - Turska 51-44

Italija - Ukrajina 68-45

Redoslijed: 1. Francuska 4-0, 2. Hrvatska 4-0, 3. Tutrska 2-2, 4. Italija 1-3, 5. Latvija 1-3, 6. Ukrajina 0-4