11.01.2012. / 10:34

Medvjedi pali u produžetku

U 54. minuti je na 2-3 smanjio Alan Letang, da bi doslovno sekundu prije kraja izjednačio Sasha Pokulok

Hokejaši Medveščaka Hokejaši Medveščaka Hokejaši Medveščaka izgubili su u 40. kolu EBEL lige od mađarske Albe Volan s 4-3 nakon produžetka. Bila je to druga utakmica u seriji koju su "medvjedi" odigrali u zagrebačkoj Areni.

Stvari su se za jedinog hrvatskog predstavnika u ligi počele dobro razvijati nakon štoje u osmoj minuti Joel Prpic zabio za vodstvo. Druga je trećina, međutim, donijela preokret. Justin Dacosta je najprije izjednačio u 28. minuti, da bi sedam minuta kasnije Arpad Mihaly prebacio prednost na stranu Mađara.

U šestoj minuti posljednje trećine Istvan Sofron je povećao vodstvo Albe na 3-1 i doveo je na prag pobjede. Do nje je mađarski klub, međutim, došao tek u produžetku. U 54. minuti je na 2-3 smanjio Alan Letang, da bi doslovno sekundu prije kraja izjednačio Sasha Pokulok.
Produžetak je, ipak, donio slavlje gostima i to nakon samo 27 sekundi koliko je trebalo Martonu Vasu da smjesti pak u mrežu Michaela Ouzasa koji je u utorak bio na vratima "medvjeda" umjesto Roberta Kristana.

Medveščak, koji je već osigurao jedno od prvih šest mjesta u regularnom dijelu sezone, a time i izravan plasman u četvrtfinale doigravanja, u sljedećem će kolu, 13. siječnja, u Areni dočakati KAC Klagenfurt.

EBEL liga, 40. kolo:

Medveščak - Alba Volan 3-4, produžetak
Jesenice - Znojmo 3-5
Graz - Linz 3-2
KAC Klagenfurt - Vienna 5-4
Villach - Red Bull Salzburg 4-3, produžetak

Redoslijed: 1. Linz 56 (36), 2. Medveščak 47 (36), 3. Salzburg 47 (36), 4. KAC 44 (36), 5. Alba Volan 42 (37), 6. Olimpija 41 (36), 7. Vienna Capitals 36 (37), 8. Graz 35 (36), 9. Villah 34 (36), 10. Znojmo 32 (37), 11. Jesenice 25 (37)

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više