10.02.2012. / 11:10

Siena dobila u Kupu, Lazio u prvenstvu

Nogometaši LaziaNogometaši LaziaNogometaši Siene pobijedili su kao domaćini momčad Napolija s 2-1 u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Italije.

Napoli je trostruki pobjednik ovog natjecanja, klub koji je ukupno sedam puta igrao u finalu, dok je Sieni ovo prvi plasman u polufinale u povijesti.

Međutim, Siena je na svom stadionu Artemio Franchi ostvarila pobjedu koja joj ulijeva nadu da bi mogla izboriti i svoj prvi finale.

Štoviše, mogu nogometaši iz Siene žaliti što ta nada nije i veća, jer su do 86. minuti vodili s 2-0. Tada je Pesoli zabio autogol koji Napolitancima otvara ipak lijepu mogućnost da se dokopaju finala. Prije toga su strijelci za Sienu bili Reginaldo u 42. i D'Agostino u 66. minuti.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 20. ožujka u Napulju.

Podsjećamo, u srijedu je Juventus kao gost slavio kod Milana s 2-1. Uzvratni susret u tom polufinalnom paru igra se 21. ožujka.

U prvoj utakmici 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je velikim preokretom s igračem manje na svome Olimpicu došao do pobjede 3-2 protiv Cesene.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili s 2-0 pogocima Adriana Mutua u 14. i Vincenza Iaquinte s bijele točke u 35. minuti. Jedanaesterac je skrivio Abdoulay Konko srušivši Mutua za što je zaslužio izravni crveni karton.

Međutim, ni igrač više, ni činjenica da su prvi put ove sezone postigli više od jednog pogotka u gostima nije pomogla Ceseninim nogometašima da dođu do pobjede.

Veliki preokret Rimljana počeo je u 53. minuti kada je iz daljine zabio Hernanes. Samo sedam minuta kasnije izjednačio je bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić kojem je to četvrti ovosezonski pogodak u Seriji A. Asistent za prethodni gol, Čeh Libor Kozak, osigurao je Laziju pobjedu zgoditkom u 63. minuti.

Lazio je ovom pobjedom barem privremeno skočio na treće mjesto, dok je Cesena ostala zatočena na pretposljednjem mjestu.

Kup Italije, polufinale, prva utakmica:

Siena - Napoli 2-1 (Reginaldo 42, D'Agostino 66 / Pesoli 86 - ag)

Serie A, 23. kolo:
Lazio - Cesena 3-2 (Hernanes 53, Lulić 60, Kozak 63 / Mutu 14, Iaquinta 35 - 11m)

Talijanski kup: Nakon Juvea u finale ušao i Napoli

U finalu talijanskog nogometnog Kupa će igrati Juventus i Napoli. Juventus je svoj polufinalni posao, i to u produžecima protiv Milana, obavio u… Više