22.05.2012. / 10:35

Todorović i Pavlin bez finala

Kim Daniela Pavlin (19) ostala je korak do plasmana u finale na 200 metara leđno

Mario Todorović (Pixsell)Mario Todorović (Pixsell)Nitko od hrvatskih plivača nije uspio izboriti plasman u finale tijekom prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u mađarskom Debrecenu (50-metarski bazeni).

U popodnevnom dijelu programa Hrvatska je imala dvoje predstavnika, ali oboje su zapeli u polufinalima. Mario Todorović (23) je zauzeo ukupno 11. mjesto na 50 metara leptir s rezultatom 23.86. Devet ga je stotinki dijelilo do osmog mjesta, dok je prvoplasirani Srbin Milorad Čavić bio 45 stotinki brži.

Kim Daniela Pavlin (19) ostala je korak do plasmana u finale na 200 metara leđno. U polufinalu je zauzela deveto mjesto, zaostavši 69 stotinki za osmoplasiranom Slovenkom Anjom Čarman. Od najbrže polufinalistice, Francuskinje Alexianne Castel, sporija je bila 3.76 sekundi. Za hrvatskim rekordom Sanje Jovanović zaostala je, pak, svega 14 stotinki.

Prvog su dana prvenstva održana četiri finala. Nijemac Paul Biedermann je osvojio zlato na 400 metara slobodno (3:47.84), dok je domaća predstavnica Katinka Hosszu bila najbrža na 400 mješovito (4:33.76). Zlatne medalje u štafetama 4x100 slobodno osvojile su njemačke plivačice (3:37.98), odnosno francuski plivači (3:13.55).

EP u plivanju: Pavlin i Jovanović u polufinalu

Kim Daniela Pavlin i Sanja Jovanović plasirale su se u polufinale svojih kategorija na Europskom plivačkom prvenstvu u Debrecenu u olimpijskim… Više