07.09.2010. / 07:55

SP u košarci: Rusija ide na Amerikance

Rusi su lagano prošli 'Kivije', ali sada ih čeka puno teža prepreka (Foto: Reuters)Rusi su lagano prošli 'Kivije', ali sada ih čeka puno teža prepreka (Foto: Reuters)U četvrtak će na Svjetskom prvenstvu koje organizira Turska četvrtfinalnu utakmicu odigrati reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Rusije...

Nakon američkih laganih 121-66 protiv Angole i Rusija je imala jednostavan posao protiv Novog Zelanda. Nakon mučenja u prvom poluvremenu, posebnu u uvodnoj četvrtini, na kraju su lagano trijumfirali sa 78-56.

Novi Zeland je obrambeno odlično odigrao uvodni dio utakmice, pa je tako Rusija zabila samo dva poena u prvih šest minuta (!?). No, nakon toga se počelo otvarati u obrani Novozelanđana i Rusi su preuzeli kontrolu utakmice.

Na poluvremenu su vodili 31-27, a u drugom dijelu su vrlo brzo podigli prednost na 10-ak poena i više nisu dozvoljavali nikakvu napetost u meču. Andrej Voronševič je sa 18 poena i 11 skokova bio najbolji kod Rusije, dok je Timofej Mozgov dodao 16 uz sedam skokova. Kod Novog Zelanda je najbolji bio Kirk Penney sa 21 poenom.