16.05.2011. / 13:09

ACB liga: Sjajna partija Baraća, četvorica Hrvata u borbi za naslov

Ante Tomić odigrao je šest minuta u uvjerljivoj 91-76 pobjedi Real Madrida kod Menorce

Stanko BaraćStanko BaraćOdigrane su utakmice 34. kola, posljednjeg u osnovnom dijelu sezone, španjolskog košarkaškog prvenstva. Poznati su svi parovi doigravanja.

Naslov prvaka, podsjetimo, brani Caja Laboral koja je prošle sezone u polufinalu s 3-2 bila bolja od Real Madrida, a u finalu s 3-0 od Barcelone.

Caja ove sezone u doigravanje kreće s četvrtoga mjesta, ali i sa Stankom Baraćem u sjajnoj formi. Centar te momčadi i hrvatske košarkaške reprezentacije odigrao je sjajno u nedjelju u 79-70 pobjedi protiv Alicantea. Ubacio je Barać 27 poena (šut 10-18, bacanja 7-9) i uhvatio deset lopti pod obručima (pet u napadu) u 33 minute provedene u igri.

Bilbao će u doigravanje krenuti sa šestoga mjesta protiv Valencije. Utakmicu posljednjeg kola, a gostovali su kod Estudiantesa, riješili su sa 78-68 u svoju korist. Marko Banić je u pobjedi sudjelovao s 12 koševa (šut 5-7, bacanja 2-3) i tri skoka u šesnaest minuta.

Ante Tomić odigrao je šest minuta u uvjerljivoj 91-76 pobjedi Real Madrida kod Menorce. Nije se niti okušao u šutu iz igre, a siguran je bio pri oba slobodna bacanja. Imao je i jedan skok.

Njegova će momčad u borbu za naslov krenuti protiv Fuenlabrade koja je u nedjelju sa 108-91 bila bolja od Joventuta. Davor Kus odigrao je manje od 23 minute uz učinak od 13 poena (3-3 za dvicu, 1-4 za tricu, 4-4 bacanja) i dvije asistencije.