27.07.2011. / 11:35

EYOF: Andrej Korosteljev izborio finale partera, Zubčić četvrta u skoku u vis

Za mjesto u finalu, koje je na rasporedu u petak, izborio se pored više od 90 natjecatelja

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaDrugog dana natjecanja na XI. Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Trabzonu hrvatski gimnastičar Andrej Korosteljev izborio je nastup u finalu, skakačica u vis Lucija Zubčić osvojila je 4. mjesto, a rukometaši su zabilježili prvu pobjedu protiv Švicarske.

Mladi gimnastičar Andrej Korosteljev nakon sjajne vježbe na parteru dijeli 4. i 5. mjesto s ruskim gimnastičarom. Za mjesto u finalu, koje je na rasporedu u petak, izborio se pored više od 90 natjecatelja. Leonardo Kušan zauzeo je 9. mjesto, a Renata Prpića je greška na kraju vježbe na konju s hvataljkama koštala vjerojatnog ulaska u finale.

Lucija Zubčić osvojila je 4. mjesto u skoku u vis preskočivši 175cm, Ivan Gagro skočio je u dalj 6.85m te mu je samo 1 cm nedostajao do finala, dok je Paola Borović u troskoku skočila 12.24m čime je zauzela 9. mjesto. Dino Bošnjak ostvario je vrijeme 8:49.84 na 3000m.

Hrvatski rukometaši pobijedili su Švicarsku 29-26. Iako su loše otvorili utakmicu i u prvih 13 minuta ostvarili tek 2 pogotka, uspjeli su povesti i održati prednost do kraja utakmice.

Plivač Marijan Gorički zauzeo je na 100m leptir 7. mjesto u A-finalu rezultatom 56.63, dok je u B-finalu Dora Kamenjarin plivala na 200m mješovito te zauzela 10. mjesto (2:24:42). U jutrošnjim kvalifikacijama finale nisu uspjeli izboriti Lucija Jurković Periša na 100m slobodno (1:00:68) i 200m leđno (2:33:37) te Lovre Sorić na 400m slobodno (4:16:89).

Biciklist Filip Čengić zauzeo je u vremenskoj utrci 57. mjesto među 95 natjecatelja.

Hrvatske košarkašice izgubile su drugu utakmicu u skupini protiv domaćina Turske 67-51.

Judaš Tin Mihael Capar danas je nastupio u kategoriji do 55kg. U prvom kolu je bio slobodan, zatim je ostvario jednu pobjedu te izgubio dvije borbe. Zauzeo je 9. mjesto.

Sutra su na rasporedu atletika, biciklizam i gimnastika. Od ekipnih sportova košarkašice igraju protiv Srbije, a rukometaši protiv Francuske.

SP rukometaša, U19: Hrvatska remijem protiv Srbije u četvrtfinale

Hrvatski rukometaši plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za igrače do 19 godina starosti. U 5. kolu skupine A odigrali su neodlučeno… Više