14.10.2009. / 22:21

Kvalifikacije za SP: Švicarci bodom osigurali SP

Nogometaši Švicarske odigrali su 0-0 s Izraelom na St. Jakob stadionu u Baselu, te tim bodom potvrdili prvo mjesto nakon posljednjeg kola u drugoj skupini europskih kvalifikacija za SP...

Švicarski igrači slave pogodakŠvicarski igrači slave pogodakŠvicarci su kontrolirali utakmicu bez prenaglašenih napadačkih ambicija. Nije ih na to natjeralo čak niti isključenje gostujućeg nogometaša Avihaya Yadina u 59. minuti, kada je Izraelac zaradio drugi žuti karton.

Veliki švicarski trener Ottmar Hitzfeld tako je uspjehom okončao svoj prvi kvalkifikacijski ciklus na švicarskoj klupi.

Grci su drugo mjesto i ulazak u dodatne kvalifikacije potvrdili rutinskom domaćom pobjedom nad Luksemburgom na atenskome Olimpijskom stadionu. Završilo je 2-1, a gosti su smanjili autogolom Avraama Papadopoulosa u 90. minuti.

Novi je pogodak za sastav Otta Rehhagela zabio Theofanis Gekas. Bio mu je to deseti u ovim kvalifikacijama.