18.10.2009. / 22:34

1. HNL: Ermin Zec matirao Hajduk na Poljudu

Nakon što je jučer Dinamo izgubio od Zagreba 1:0, večeras je i Hajduk poražen od Šibenika na Poljudu indentičnim rezultatom u posljednjoj utakmici 11. kola 1. HNL

Edoardo Reja pretrpio je drugi poraz od kada je na klupi HajdukaEdoardo Reja pretrpio je drugi poraz od kada je na klupi HajdukaErmin Zec u 43. minuti još je jednom pokazao zbog čega ga mnogi smatraju ponajboljim napadačem 1. HNL. Medvid je na desnoj strani pronašao Zeca koji je prvo lažnjakom izbacio Šerića, a onda sa šest metara hladnokrvno matirao Subašića sigurnim udarcem desnom nogom u desni kut vratara.

Hajduk u drugom poluvremenu nije stvorio niti jednu gol-šansu dok je Šibenik imao vratnicu, a pred kraj utakmice Zec je pobjegao Hajdukovoj obrani i krenuo sam na vratara Subašića, no sudac je dosudio nepostojeće zaleđe.

To je drugi poraz Hajduka od kada je na klupu splitskog kluba sjedo Edoardo Reja. Prvi poraz talijanski stručnjak zabilježio je 23. kolovoza na Kantridi, bilo je 2:0 za Rijeku.

Rezultati 11. kola Prve HNL:

ZAGREB - DINAMO 1:0 (Vugrinec 60)
CIBALIA - KARLOVAC 2:2 (Husić 22, Prgomet 72 / Novinić 28, Jerneić 62)
RIJEKA - OSIJEK 1:1 (Čulina 53 / Jugović 38)
VARTEKS - MEĐIMURJE 3:0 (Hojski 28, 60, Mumlek 78 - 11m)
SLAVEN BELUPO - ISTRA 1961 3-0
LOKOMOTIVA - CROATIA SESVETE 3-2 (Puljić 38, 61, Antolić 90-11m/Položani 57, Bošnjak 81)
INTER - ZADAR 4-3 (ŠARIĆ 27, 42, 90, Dodo 86/Mitrović 14, Terkeš 29, Šaranović 37)
HAJDUK - ŠIBENIK 0:1 (Ermin Zec 43)