23.07.2009. / 21:32

Eurogol Anasa Sharbinija: Rijeka pobijedila 3:0

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige Rijeka je pobijedila Differdange 3:0 i plasirala se u 3. pretkolo gdje je očekuje susret s Metalistom iz Harkiva

Anas SharbiniAnas SharbiniPrvi pogodak za Rijeku postigao je Cerić u 20. minuti, a četiri minute kasnije Anas Sharbini povisio je na 2:0 doista fantastičnim pogotkom.

Povukao je loptu na nekih 35 metara od gola protivnika i onda s 25 metara odapeo bombu desnom nogom a lopta je završila u lijevom gornjem kutu vratara Webera.

U drugom poluvremenu nastavila se domancija Rijeka koja je okrunjena pogotkom Ahamada Sharbinija u 64. minuti.

Rijeku u sljedećem kolu očekuje susret sa snažnim Metalistom iz Harkiva.

RIJEKA - DIFFERDANGE 3:0

Rijeka: Stadion Kantrida

Strijelci: Cerić 20, Anas Sharbini 24, Ahmad Sharbini 64

Žuti kartoni: Ahmad Sharbini/Kettenmeyer, Kintziger, Piskor, Diop

Glavni sudac: Vusal Aliyev (AZE)

Pomoćnici: Ilham Aliyev (AZE), Orkhan Mammadov (AZE)

Četvrti sudac: Rovshan Ahmadov (AZE)

Rijeka: Mance, Cagalj, Landeka, Ahmad Sharbini, Anas Sharbini, Štrok (Kreilach 64), Križman (Matko 78), Budičin, Pamić, Fernández (Smith 86), Cerić

Trener: Robert Rubčić

Differdange: Weber, Siebenaler, May (Diop 54), Dario Soraire, Mendes (Piskor 46), Kettenmeyer (Pace 66), Jänisch, Lebresne, Kintziger, Wagner, Aurelien